Budowanie balkonów z widokiem

Budowanie balkonów z widokiem

2,20 / 5 głosów

Balkon to miejsce, w którym czasami chcemy się schować przed oczami przechodniów. Czasami kusi nas również widok z balkonu. Warto jednak pamiętać, że balkon jest konstrukcją statyczną, przez co widok na zewnątrz balkonu jest wyjątkowo niepożądany. Dlatego zanim zdecydujemy się na balkon, warto zastanowić się, jakie elementy balkonu są potrzebne.

Projekt otoczenia wokół balkonu

Częstym błędem jest umieszczanie mebli lub innych ciężkich elementów konstrukcji w miejscach, które nie będą zasłaniały widoku szyby przed zajrzeniem do środka. Drugi to umiejscowienie balustrady tylnej balkonu w nadmiernie rzucającym się w oczy miejscu, np. z boku, blisko bocznego okna. To rozwiązanie jest popularne głównie wśród młodych ludzi. W ten sposób można w tym miejscu ukryć szybę i tylko światło okna. Innym bardzo częstym błędem jest położenie panelu przy ścianie balkonu. Można go umieścić z boku, aby ścieżka była widoczna od tyłu, a balustrada pośrodku była widoczna ze wszystkich stron.

Uzupełniając elewację budynku i nie biorąc pod uwagę bocznej trasy do ulicy, lokalizacja balkonu jest oczywistym błędem. W ten sposób znacznie utrudnimy nam wyjście na balkon i będziemy widoczni ze wszystkich stron.

Oddzielny balkon, ale za ile?

Wysokość kosztu montażu balkonów uzależniona jest od wielkości i rodzaju balkonu oraz jakości jego wykończenia. Dla osób decydujących się na montaż balkonów finansowanie często nie stanowi problemu. Jednak za tę cenę nie będziesz w stanie niczego ukryć. Przede wszystkim balkon należy pomalować na odpowiedni kolor i lepiej nie używać płytek niskiej jakości, które zostaną zarysowane lub zniszczone. Najwyższa jakość użytych paneli wpłynie na znaczną odporność na wysoką temperaturę i szlifowanie.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *