Schody drewniane? Możesz po prostu zbudować dom!

Schody drewniane? Możesz po prostu zbudować dom!

3,25 / 4 głosów

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym przedstawić, jest aranżacja prostego domu z widokiem z zewnątrz i od wewnątrz! I wcale tak nie jest! Jeśli chcemy przekonać naszą rodzinę do wyboru drewnianych schodów, musimy przede wszystkim zademonstrować kilka elementów, które można znaleźć w każdym, nawet małym domu.

Po pierwsze, oczywiste: drewniane schody!

Jeśli potrzebujemy drewnianych schodów, a nie mamy schodów w naszym domu, nie byłoby problemu z zakupem nowych drewnianych schodów. To proste, równe i nieco symetryczne kroki. Pokazują, że jesteśmy we właściwym miejscu i warto na nie zwrócić uwagę. Utrudniają również przewrócenie się o inne drewniane stopnie.

Schody drewniane przydadzą się również tym, którzy boją się wysokości i chcą wnieść do domu element zaskoczenia, nadają się do małych łazienek (np. 1-4 m2).

Po drugie, dekoracja schodów.

Styl schodów jest często dość rozbudowany, a wygląd nabiera szczególnego znaczenia w przypadku schodów drewnianych, ponieważ często mają one ładną kompozycję, ale w bardzo oryginalnym stylu. Często warto zastosować kilka elementów dekoracyjnych, które uczynią całość jeszcze bardziej efektowną.

Oczywiście możemy i powinniśmy zdecydować, jaki rodzaj drewna wybierzemy do każdego rodzaju schodów. Opcji jest wiele, na przykład drewno sosnowe będzie odpowiednie dla drewnianych schodów. Jednak ze względu na wyższy i cięższy dom warto zdecydować się na drewno bardziej odporne na warunki atmosferyczne - może dąb lub dąb będzie lepsze.

Po trzecie, i to jest najważniejszy element, schody idealnie wpisują się w istniejącą konstrukcję domu.

Zalecamy również, aby do obsługi montażu schodów stosować schody drewniane, przeznaczone są do schodów a nie do schodów w głównej części budynku.

Schody drewniane? Jak wybrać?

Szukając schodów warto zapytać ekspertów o ich doświadczenia i opinie na temat ich użytkowania. Porada ze schodów jest kluczowa, ponieważ klient ma najmniejszą satysfakcję, którą gwarantuje brak korzystania ze schodów. Jeśli zatem nie czujemy się wystarczająco pewnie w korzystaniu z nich, lepiej pomyśleć o innych schodach w domu.

Nie chodzi tylko o schody i schody! Warto też zapytać o rodzaj drewna użytego do wykonania schodów - to kwestia gustu i stylu - np. Kamionka czy podobny materiał w przypadku schodów drewnianych.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *